Την Πέμπτη, 11/11/21, πραγματοποιήθηκε μια πολύ ενδιαφέρουσα εκπαιδευτική επίσκεψη στο πάρκο κυκλοφοριακής αγωγής “Jumicar” στη Νέα Μάκρη, που προκάλεσε τον ενθουσιασμό των μαθητών της Ε’ τάξης του σχολείου μας.
Η επίσκεψη είχε ως κύριο στόχο την ενημέρωσή τους για τους κινδύνους του οδικού δικτύου, συμβάλλοντας στην πρόληψη των τροχαίων ατυχημάτων.
Οι μαθητές συμμετείχαν σε ευχάριστες δραστηριότητες με σκοπό να αντιληφθούν και να συνειδητοποιήσουν την σημαντικότητα της κυκλοφοριακής αγωγής, μαθαίνοντας βιωματικά και όχι απομνημονεύοντας πληροφορίες.
Τέλος, οι μαθητές μας ασχολήθηκαν με αθλητικές δραστηριότητες, όπως μπάσκετ, ποδόσφαιρο και γκολφ.

Συγχαρητήρια στους ¨ επίδοξους οδηγούς¨  για τις επιτυχημένες τους προσπάθειες στις δραστηριότητες που πραγματοποιήθηκαν στην εκδρομή μας.

Όλοι ανυπομονούμε για την επόμενη επίσκεψή μας που πάντα στοχεύει στην εκπαίδευση και την ψυχαγωγία των μαθητών μας.