Την Τρίτη 7/6 και την Παρασκευή 10/6 πραγματοποιήθηκαν στο σχολείο μας δύο “μουσικά happenings” με μεγάλη χαρά και ζωντάνια από τα παιδιά των τάξεων Γ’-Δ’ και Ε’-ΣΤ’ αντίστοιχα.
Τα παιδιά τραγούδησαν, έπαιξαν κρουστά, μεταλλόφωνα, αρμόνιο, κιθάρες και βιολιά και χάρισαν μια ευχάριστη νότα στις τελευταίες μέρες του σχολείου μας πριν αποχαιρετηθούμε για το καλοκαίρι.
 Ανάμεσα στα τραγούδια που ακούστηκαν υπήρχαν και αυτά που οι στίχοι τους γράφτηκαν μέσα στην τάξη για το σχολείο τους και τον καλοκαιρινό αποχαιρετισμό: “Το καλοκαιράκι” (Γ1), “Bella Ciao” (Γ2), “Heart and Soul” μια γνωστή μελωδία που ενορχηστρώθηκε από τα παιδιά του Δ2 και το “Stop Bullying” που γράφτηκε εξ ολοκλήρου από παιδιά του ΣΤ1 (στίχους και μουσική).
Καθώς τελειώνει κι αυτή η χρονιά, ας κρατήσουμε στην ψυχή μας αυτή τη χαρά, τη ζωντάνια, τη δημιουργικότητα και τα όμορφα συναισθήματα να συντροφεύουν το καλοκαίρι μας!!
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ Κα ΑΝΝΑ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ!!!!!!!!!