Σήμερα Πέμπτη 8/12/2022 το σχολείο μας πήγε Θέατρο… παρακολουθήσαμε την παράσταση ” ΕΙΡΗΝΗ ” του Αριστοφάνη στο Θέατρο Τέχνης Καρόλου Κουν.

Η περιπέτεια του Τρυγαίου, που καβάλα σε ένα σκαθάρι ανεβαίνει στον Όλυμπο για να ελευθερώσει τη σκλαβωμένη Ειρήνη, γίνεται αφορμή για μια ξεκαρδιστική παράσταση με ζωντανή μουσική, τραγούδια, χορό. Μια παράσταση-παιχνίδι όπου μέσα από τον αυτοσχεδιασμό και τις ξέφρενες μεταμορφώσεις, ηθοποιοί του Θεάτρου Τέχνης ζωντανεύουν την πανέξυπνη ιστορία που επινόησε ο πατέρας της κωμωδίας Αριστοφάνης, προκειμένου να μιλήσει με πρωτότυπο αλλά και εύληπτο τρόπο για τα δεινά του πολέμου, τη δύναμη της αλληλεγγύης και την μοναδική αξία της ειρήνης, που χωρίς αυτή, τίποτε καλό δεν μπορεί να υπάρξει στον κόσμο.

Ήταν μια εξαιρετική παράσταση την οποία ευχαριστήθηκαν οι μαθητές μας και την χειροκροτήσαμε ΟΛΟΙ!!!!!!!