Μετά την επίσκεψη της Β΄Τάξης στον Εθνικό Κήπο, οι μαθητές και οι μαθήτριες πραγματοποίησαν την απόφαση τους να φτιάξουν στο χώρο του σχολείου μας, ένα βοτανικό κήπο. Έφεραν λουλούδια και αρωματικά φυτά και με τη βοήθεια  του δασκάλου του Β2 έπιασαν… “δουλειά” …Οι μικροί κηπουροί μετέτρεψαν ένα παρτέρι στην είσοδο του σχολείου σε ένα κηπάριο κόσμημα…! Θαύμαστε το δημιούργημα τους…Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και στο δάσκαλο τους!!!!

2 Απόψεις για το “Βοτανικός κήπος στο σχολείο μας!!!”

1. Λίνα Αν.

Τι όμορφη δράση για τα παιδιά! Βγήκαν από την τάξη και ήρθαν σε επαφή με τη φύση. Αξία ανεκτίμητη!

2. Καρολίνα Κανσουζίδου

Ειδικά για τα παιδιά που ζουν στις πόλεις, η ανάγκη για τέτοιου είδους ενέργειες κρίνεται απαραίτητη. Συγχαρητήρια στους δασκάλους που ανέλαβαν την πρωτοβουλία!

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα