ΗΜΕΡΙΔΑ – ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΙΑ COVID-19

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων του 9ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών σε συνεργασία με την Διεύθυνση του σχολείου διοργανώνουν απομακρυσμένη ενημέρωση για την COVID-19 το Σάββατο 13/02/2021 στις 18:00 μέσω της πλατφόρμας zoom.

Βασική ομιλήτρια θα είναι η κα Ελένη Κάκαλου, παθολόγος-λοιμωξιολόγος στο Νοσοκομείο «Σωτηρία» και αντιπρόεδρος του ΔΣ των Γιατρών Χωρίς Σύνορα.

Βασικό θέμα της ομιλίας θα είναι :

«Ένας χρόνος με την COVID-19, τι έχουμε μάθει? Πού βρισκόμαστε σήμερα με την πανδημία στην Ελλάδα? Τι πρέπει να προσέχουμε? Ο καταλυτικός ρόλος των εμβολίων»

Στην ενημέρωση θα συμμετάσχει και ο κος Αθανάσιος Τασούλης, καρδιολόγος στο Ψ.Ν.Α., μεταφέροντας μας την εμπειρία του από το Ηνωμένο Βασίλειο και την γενική του τοποθέτηση για την πανδημία.

Με εκτίμηση,

Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 9ου Δημοτικού Σχολείου Αθηνών