Σήμερα Τετάρτη 22/12/2021 οι μαθητές του Δ2  με τη Μουσικό μας Κ.Α. έπαιξαν και τραγούδησαν Χριστουγεννιάτικα τραγούδια και κάλαντα!!!!!!!

Γέμισαν το σχολείο μας με γλυκιές,χαρούμενες και γιορτινές μελωδίες!!!!!

Την δε Πέμπτη 23/12/2021  μας τα ¨έψαλαν¨οι μαθητές του Στ2!!!!!!!

Την ίδια μέρα οι μαθητές του Β2 τραγούδησαν τα κάλαντα κι αντάλλαξαν ευχές ,μέσα στην τάξη. ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ κα ΕΥΑΝΘΙΑ!!!

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΟ ΜΑΣ!!!!

4 Απόψεις για το “Τα κάλαντα στο σχολείο μας!!!!!!”

1. ΑΘΗΝΑ ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Οφείλω να δώσω κι εγώ πολλά συγχαρητήρια στους καταπληκτικούς/ές μαθητές και μαθήτριές μου. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στη μουσικό του σχολείου μας, την αγαπημένη μας Άννα. Και του χρόνου, ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ!

2. Αικατερίνη Μπελιά

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στη δασκάλα της μουσικής!!!

3. Άννα Κανάκη

Πολλά πολλά μπράβο στα παιδιά μας των τάξεων Δ2, Στ1 και Στ2 που μας τα “έψαλλαν” γλυκά και ανταποκρίθηκαν άψογα στο αυθόρμητο κάλεσμα με ενθουσιασμό και ιδιαίτερη χαρά!!! Κι αυτό έχει σημασία… Ευχαριστώ και τον κ.Αντώνη, την κ.Άννα και την κ. Αθηνά για την πολύτιμη βοήθειά τους. Χρόνια πολλά και καλές γιορτές σε όλους!!

4. Προκοπίου Ευανθία

Μόνο ΘΕΡΜΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΑΞΙΖΟΥΝ…ΣΕ ΟΛΟΥΣ!!!
    ΚΑΛΑΝΤΑ…ΠΑΡΑΔΟΣΗ…ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ…ΗΘΗ ΚΑΙ ΕΘΙΜΑ… ΑΠΟΤΕΛΟΥΝ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΤΗΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗΣ ΜΑΣ!!!
    ΚΑΛΗ ΜΑΣ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΥΓΕΙΑ…ΧΑΡΑ…ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ…ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ!!!
    Κυρία Ευανθία

Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα